Biustonosze Balkonetka – jak wyglądają i kiedy warto na nie postawić?

balkonetka

Panie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nieodpowiednio dobrany biustonosz będzie nie tylko niekomfortowy, ale także może zepsuć nawet najbardziej elegancką kreację. Podstawą tego, by biust prezentował się estetycznie i zgrabnie jest dopasowanie odpowiedniej bielizny. W sklepach z bielizną dla kobiet aż roi się od przeróżnych modeli biustonoszy. Jednak na szczególną uwagę zasługują biustonosze Balkonetka. Jak one wyglądają i kiedy się sprawdzą?

Jak wyglądają biustonosze Balkonetka?

Biustonosze Balkonetka to chyba jeden z najlepiej znanych rodzajów stanika, który cechuje się prostym i dość klasycznym wykrojem. Miseczki takich biustonoszy Balkonetka szyte są z trzech części. Ramiączka zaś mają wychodzić z dolnej części materiału, jednak obecnie można spotkać także modele, w których zostały zastosowane inne rozwiązania. Biustonosze Balkonetka wyróżniają się także dość wysokim mostkiem i praktycznie poziomą linią górnych krawędzi miseczek. Zwykle w przypadku biustonoszy Balkonetka mówimy o stanikach 3/4 cup, gdyż tylko taką część piersi one zakrywają. Warto w tym momencie podkreślić, że zdarzają się również staniki o typie Balkonetka, które posiadają dodatkowy push-up.

Jakie zalety mają biustonosze Balkonetka?

W przypadku biustonoszy Balkonetka możemy mówić o skutecznym modelowaniu piersi. Ze względu na swoją specyficzną budowę, staniki te idealnie podkreślają kształt biustu, a także sprawiają, że wygląda on na bardziej uniesiony. Co więcej, biustonosze Balkonetka są polecane kobietom z dużymi piersiami o kształcie kroplowatym. Wówczas stanik ten świetnie zbierze piersi i wyeksponuje je ku górze. Panie z małym biustem również mogą je nosić, a nawet pokusić się o biustonosz Balkonetka z dodatkowym push-up. Niemniej jednak w ich przypadku efekt uniesienia i modelowania biustu będzie nieco mniej widoczny.

Do jakich stylizacji pasują biustonosze Balkonetka?

Biustonosze Balkonetka można śmiało nosić na co dzień. Świetnie sprawdzą się pod wszystkie bluzki i swetry, nawet te, które mają bardziej obcisły i dopasowany krój. Jednak stylizacje do biustonoszy Balkonetka powinny mieć zabudowana górę. Ze względu na prostą linię krawędzi stanika, może on nieestetycznie wystawać przy głębszych dekoltach. Biustonosze te mogą być uzupełnieniem eleganckich sukienek i wieczorowych kreacji, jednak warto zwracać uwagę na to, by boki stanika nie zaczęły wychodzić poza linię wycięcia kreacji. Biustonosze Balkonetka to dyskretny i skuteczny sposób na to, by biust zawsze prezentował się imponująco.