Jak urządzić modny salon w 2022 roku?

modne wnetrze

Przepisem na modny salon 2022 jest stawianie przede wszystkim na to, co oferuje nam środowisko naturalne. Poszanowanie dla niego, ukierunkowanie się w stronę recyklingu i zrównoważonego rozwoju będzie nam towarzyszyło jeszcze przez najbliższe lata. Stąd też wprowadzenie tego do mieszkań jest jak najbardziej trafionym sposobem na modną aranżację wnętrz, jak również funkcjonalną. Nie oznacza to jednak, że jedynie natura ma odgrywać w niej najważniejszą rolę. Jak urządzić salon w 2022, aby był na topie i wpisywał się w naszą stylistykę? Podpowiadamy.

Modny salon 2022 jest urządzony w zgodzie z naturą

Najmodniejszy salon 2022 to taki, który jest przytulny i komfortowy. W dużej mierze ma na to wpływ nie tylko zaaranżowanie przestrzeni, ale także wykorzystanie materiałów oraz dodatków. Wśród tych, które są najbardziej topowe w roku 2022 królują te naturalne. Oznacza to, że największą moc dekoracyjną ma drewno, wiklina, rattan, bawełna oraz len. Warto także docenić potencjał kamienia naturalnego.

Wśród nich szalenie modny jest marmur. Nie schodzi on z pantałyku najnowszych trendów wnętrzarskich już od lat i projektanci zapewniają, że szybko się to nie zmieni. W salonie można więc wprowadzić go na podłogę, albo też blat w kuchni jeśli połączony jest właśnie z tą przestrzenią. A może stoli kawowy z marmurowym blatem? Będzie na pewno szalenie elegancko, a przy tym funkcjonalnie i modnie na lata.

Podział wnętrza na strefy – przepis na modny salon 2022

Podział salonu na strefy to przepis na wprowadzenie do niego ładu i porządku. Warto podjąć takie działanie zarówno wtedy, kiedy mamy połączoną z nim kuchnię lub jadalnię, ale niekoniecznie tylko wtedy. Przepis na funkcjonalny salon to także wydzielenie przestrzeni dedykowanej przyjmowaniu gości, jak również relaksowi czy też rozrywce.

Pomocne w tym będą zarówno kolory, tapety, jak i lamele. To właśnie one są jednym z największych hitów aranżacyjnych 2023. Z ich pomocą można stworzyć zarówno ciekawą dekorację ścienną, jak również ściankę działową. Co więcej – można na nie stawiać także w małych pomieszczeniach. Optycznie ich nie zmniejszają, jak również przepuszczają światło, co w przypadku niewielkiego metrażu jest ogromnie ważnym aspektem, na który zwraca się uwagę podczas jego aranżacji.

Jak widać przepisem na modny salon 2022 jest przede wszystkim sprawianie, że będzie on przytulny, jasny i komfortowy. Z pomocą odpowiednich zabiegów aranżacyjnych, jak również wprowadzenia stylu eko nie jest to trudne do osiągnięcia.