Jak wykorzystać słoje szklane do dekorowania wnętrz?

dekoracje wnetrz

Niepozornie wyglądające, lecz w ostatnim czasie zdobyły ogromne uznanie profesjonalnych dekoratorów wnętrz. Słoje szklane, bo o nich mowa, możemy też wykorzystać podczas samodzielnego przygotowywania różnego typu ozdób, zarówno do domu, jak i do restauracji czy kawiarni. W jaki właściwie sposób zaadaptować słoje szklane, tak aby dzięki nim stworzyć ciekawą i spójną dekorację?

Słój ze świeczką

Słój szklany może stanowić swego rodzaju świecznik – wystarczy tylko włożyć do środka świecę odpowiedniej wielkości. Możemy również dół słoja wyłożyć liśćmi, kolorowymi groszkami czy nawet konfetti. Słoje szklane w roli świeczników idealnie sprawdzają się w domu, lecz będą także ciekawym rozwiązaniem dla punktów gastronomicznych, które zostały urządzone w stylu nowoczesnym. Co istotne, w ich środku może znajdować się zarówno kolorowa, jak i biała świeczka – w drugim przypadku słój nabiera nieco bardziej eleganckiego wyglądu, przez co może stanowić pełnowartościową dekorację na różnego typu przyjęcia.

Dodatki sezonowe

Słoje szklane to doskonałe naczynie dekoracyjne, które możemy wypełnić dodatkami sezonowymi. Latem mogą być to muszelki, które przywieziemy z wakacji. Dobrze wyglądają one w towarzystwie odrobiny piasku – ten możemy wziąć z ogródka czy piaskownicy. Jesienią w słój szklany warto włożyć szyszki bądź różnokolorowe liście. Ciekawym dodatkiem będą również kasztany, które pozbieramy w czasie jesiennego spaceru w parku. Zimą natomiast wypełnijmy słoje szklane bombkami, lampkami czy szyszkami oprószonymi delikatnie sztucznym śniegiem. Wiosenną porą szklany słój zamieni się natomiast w wazon, w którym możemy umieścić kwiaty zarówno prawdziwe, jak i sztuczne, według własnych preferencji i upodobań. Pamiętajmy, że za tego typu gotową ozdobę w sklepie musimy zapłacić co najmniej kilkadziesiąt złotych, podczas gdy samodzielne jej stworzenie to koszt zaledwie kilu złotych. Bazując na naturalnych dodatkach, nietuzinkową ozdobę możemy stworzyć nawet za darmo.

Szklane słoje do domu i restauracji

Dekoracje przygotowane z pomocą szklanych słoi doskonale sprawdzają się zarówno w domach, jak i w restauracjach. Możemy także ozdobić nimi nasze biuro, na przykład recepcję czy zakładową kuchnię. Warto mieć na uwadze, że samo tworzenie tego typu ozdób pozwala puścić wodze fantazji oraz pobudzić do pracy szare komórki. Dekoracje przygotowane techniką DIY za pomocą prostych dodatków zawsze będą w modzie. Warto więc zakupić szklany słój, który może nam posłużyć na tak wiele, rozmaitych sposobów.