Nie rezygnuj z sukienek zimą – zdecyduj się na wełniane rajstopy

sukienki w zime

Lato nieubłaganie dobiega końca. Dni stają się coraz chłodniejsze, co składnia do wymiany swojej garderoby na jesienną oraz zimową. Wiele osób identyfikuje ten czas z przerzuceniem się na grube swetry i zamianę krótkich spodenek na długie oraz schowaniem ulubionych sukienek do szafy na kolejny sezon. Ale wcale nie musi być tak tragicznie! Rajstopy wełniane to idealny wybór dla osób, które nie chcą rezygnować ze swoich zwiewnych ubrań nawet zimą.

Dlaczego akurat wełna?

Po pierwsze – jest świetnym izolatorem od zimna. Z powodzeniem zatrzymuje dopływające chłodne powietrze, dzięki czemu ciało pozostaje nadal w odpowiedniej temperaturze. Dodatkowym jej atutem jest fakt, iż dzięki swojej higroskopijności wchłania pot, przez co jest niezwykle komfortowa w użytkowaniu.

Warto zdawać sobie sprawę, że istnieją różne rodzaje wełny. Najbardziej popularna jest wełna owcza, ale nawet tu jakość wełny jest uzależniona od gatunku owiec! Jednym z najbardziej pożądanych produktów jest wełna pozyskiwana z owiec rasy merynos. Na tle innych owczych wełen wyróżnia się między innymi swoimi właściwościami antybakteryjnymi. Dodatkowo, jest niezwykle lekka. Oprócz standardowych dla wełny właściwości takich jak izolacja termiczna, czy pochłanianie wilgoci, wełna merino zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem słonecznym.

Rodzaje wełnianych rajstop

Z uwagi na to, iż wełniane rajstopy zyskują coraz bardziej na popularności, rozrasta się możliwość wyboru różnych typów rajstop wykonanych z wełny. Początkowo najbardziej dostępne były klasyczne czarne rajstopy. Jednak obecnie można wyszukać wełniane rajstopy o różnych kolorach, a nawet wzorach.

Oprócz wizualnych różnic oraz rodzaju wełny, z jakiej zostały wykonane rajstopy, można dopasować grubość rajstop. Ze wspomnianą grubością wiążę się też to, jak bardzo dane rajstopy prześwitują. Tak szeroka możliwość wyboru pozwala dopasować idealne rajstopy pod ciekawe stylizacje.

Z czym nosić wełniane rajstopy?

Oczywiście pierwsze co się nasuwa – z sukienkami. Modne stają się ostatnio zestawienia letnich i zwiewnych sukienek z zimowymi botkami. Jednak, by komfortowo nosić taką stylizację musi być odpowiednio ciepło. Dlatego wełniane rajstopy, z rodzaju tych cieńszych, nadadzą się idealnie do takiego stroju. Innym typem sukienek, do których tym razem bardziej pasują grube wełniane rajstopy, są swetrowe sukienki. Jeśli sukienka jest w jednolitym kolorze, warto zaszaleć i zdecydować się na wzorzyste rajstopy, które dodadzą charakteru. Do takiej stylizacji świetnie wkomponują się wysokie kozaki.

Zamiast sukienki można pokusić się także o ubranie wełnianych rajstop pod krótkie spodenki. Dopasowując czarne spodenki, rajstopy oraz obszerną bluzę, uzyska się modną, młodzieżową stylizację. Zamieniając zaproponowaną bluzę na koszulę, czy ładny sweter, a także dobierając do tego botki, można uzyskać elegancki i wygodny komplet.

Wełniane rajstopy to także dobry wybór, jeśli pragnie się założyć letnie, zwiewne spodnie, ale pogoda za oknem wskazuje na niskie temperatury. Założenie wełnianych rajstop spowoduje, że nie straci się na wyglądzie, a zyska dodatkową, cienką warstwę, która ogrzeje ciało. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i wygodne.

Wełniane rajstopy weszły do mody z przytupem i raczej prędko z niej nie wyjdą, gdyż oprócz wygody i swojej funkcjonalności, odznaczają się świetnym wyglądem. Stylizacji, z jakimi można zestawiać rajstopy jest niezliczona ilość, dlatego dobrze jest eksperymentować i zyskiwać zaskakujące, piękne zestawienia.