Olejek do brody — wszystko, co warto wiedzieć

co warto wiedziec o olejku do brody

Sekretem, który stoi za praktycznie każdą zadbaną, gęstą i dobrze wystylizowaną brodą, którą zobaczymy, czy to na ulicy, czy też w internecie są odpowiednio dobrane kosmetyki, dzięki którym można właściwie dbać o stan swojego zarostu. Jednym z najczęściej wybieranych przez mężczyzn jest olejek do brody. Oto wszystko, co warto wiedzieć na temat tego kosmetyku. 

Olejek do brody — co to i jak powstaje

Na start warto rozpocząć od tego, w jaki sposób powstaje każdy olejek do brody. Nie wydarzyłoby się to, gdyby nie jego baza, czyli w tym wypadku olejek, który ma pozytywne właściwości i po zmieszaniu z innymi składnikami może stworzyć skuteczny olejek do brody. Do bazy używa się przeróżnych rodzajów olejków od olejku arganowego, przez jojoba, rycynowy, czy też migdałowy. Czasami wykorzystuje się nawet olejek z pestek winogron. 

Tak stworzona baza, by skutecznie działać, potrzebuje jeszcze dwóch rzeczy. Mowa tu o składnikach aktywnych oraz zapachowych. Składniki aktywne są tym, co sprawia, że olejek do brody jest tak skuteczny. To właśnie one decydują bowiem jaki olejek do brody będzie miał efekt po zaaplikowaniu. Producenci używają na przykład wyciągi z owoców, proteiny, różne witaminy, a czasem stosowane są na przykład specjalne masła odżywcze takie jak masło shea. 

Ostatni element, czyli substancje zapachowe to coś, gdzie producenci olejków mogą popuścić wodze fantazji. Używane olejki eteryczne mają naprawdę różne zapachy i mogą na przykład mieć woń cynamonu, drzewa, wanilii, a nawet takich rzeczy jak tytoń, czy też chmiel. Zmieszanie wszystkich składników, czyli bazy, składników aktywnych oraz zapachowych pozwala nam uzyskać właśnie olejek do brody

Olejek do brody — jaki wybrać i jak go poprawnie stosować

Jedna z najtrudniejszych rzeczy to wybranie, jaki olejek do brody nam się przyda. Warto po prostu sprawdzić zalecenia producenta dotyczące tego, z czym pomagać ma dany olejek i w ten sposób dopasować jego wybór do posiadanego przez nas zarostu. Nieważne od typu każdy olejek działa jednak podobnie pod pewnymi względami. Ma on bowiem nawilżyć skórę brody oraz włosy, a także zmiękczyć je i nadać im przyjemny zapach.

Olejek do brody najlepiej jest nakładać na lekko wilgotny zarost tuż po umyciu brody specjalnym szamponem. Wtedy aplikacja będzie bowiem znacznie prostsza i łatwiejsze będzie równomierne rozprowadzenie olejku po całej powierzchni brody, dzięki czemu składniki będą mogły się odpowiednio wchłonąć w każdy włos brody, co pozwoli na dostarczenie składników odżywczych całemu zarostowi.