Ozdobne świece – na jakie warto postawić?

swiece ozdobne

Każdy z nas przykłada ogromną uwagę do tego, w jaki sposób zostanie zaaranżowane dane wnętrze. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Nasze wnętrza są poniekąd wyrazem naszego charakteru i mają być odpowiedzią na nasze potrzeby. Niezwykle ważną rolę w każdym pomieszczeniu odgrywają dekoracje. Potrafią one odmienić nawet najnudniejszą aranżację i nadać jej dodatkowego charakteru. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się ozdobne świece. Jednak na rynku można znaleźć ich prawdziwą różnorodność. Wobec tego na które z nich warto postawić?

Ozdobne świece w słoiczkach- eklektyczny dodatek do wnętrz

Mówiąc o ozdobnych świecach, które obecnie dominują w praktycznie każdym wnętrzu, trzeba wskazać na te, które zamknięte są w eleganckich, transparentnych słoiczkach. Tego typu ozdobne świece bardzo często są zapachowe, więc nie tylko świetnie zdobią wnętrza, ale jednocześnie sprawiają, że wypełnia się ono niesamowitym aromatem. Dlaczego warto postawić na te ozdobne świece? Otóż przede wszystkim ze względy na ich ponadczasową elegancję i eklektyczność. Są one w pełni uniwersalnym dodatkiem, który nada się zarówno do wnętrz klasycznych jak i minimalistycznych. Występują one w słoiczkach w różnorodnym rozmiarze, dzięki czemu mamy możliwość tworzenia z nich bardziej artystycznych kompozycji.

Ozdobne świece w kształcie stożków i kuli

Kolejnym rodzajem ozdobnych świec, którym warto się zainteresować, są modele o oryginalnym kształcie. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście ozdobne świece w kształcie stożka lub kuli. Obie formy są dość uniwersalne, a także nowoczesne. Znów można powiedzieć, że wybierając je w różnym rozmiarze, można dowolnie kształtować aranżację. Tego typu ozdobne świece świetnie sprawdzają się jako dekoracja stolików kawowych lub szafek na telewizor. Nie tylko przyciągają one wzrok, ale jednocześnie wnoszą do wnętrza powiew świeżości.

Ozdobne świece z ćwiekami, dla odważnych aranżacji

W momencie, kiedy chcemy nadać naszemu wnętrzu jeszcze większej charakterności, wówczas warto postawić na ozdobne świece z ćwiekami. Modele te zwykle cechują się prostym kształtem i stonowanym kolorem, jednak umieszczone na powierzchni ćwieki sprawiają, że ozdobne świece stają się nieco ekstrawaganckie i mocno oryginalne. Oczywiście warto zauważyć, że te ozdobne świece nie sprawdzą się w przypadku każdego wnętrza. Pozwolić sobie na nie mogą w szczególności salony i sypialnie utrzymane w stylistyce glamour lub względnego minimalizmu. W przypadku takich ozdobnych świec, można tu mówić o ich wyjątkowym charakterze.