Praca – luksus czy obowiązek?

Jaka praca, taka płaca? To pytanie zadaje sobie współcześnie wielu ludzi, którzy – albo są niezadowoleni z tego, że ich praca nie jest ceniona przez pracodawców, albo są zdziwieni, że za niskiej jakości usługi dostają pokaźne sumy pieniędzy. Nic w tym dziwnego. Praca bowiem spędza sen z powiek wielu osobom, które często nie mogą rozwiązywać tego typu dylematów, bo po prostu jej nie mają.

Takie osoby coraz częściej zastanawiają się, co z nimi nie tak, skoro nie mogą znaleźć żadnej pracy. Ten dramat powtarza się wielokrotnie, szczególnie wśród młodego pokolenia. Bezrobocie wśród młodych ludzi jest bardzo wysokie, a wielu z nich nie wie, jak poradzić sobie z tego typu problemem. Dlatego podejmują się najróżniejszych prac, by rozwiązać ten problem. Pracują na kuchni, sprzedają truskawki, rozwożą meble. W końcu żadna praca nie hańbi. O ile, oczywiście jest uczciwa.

Czy trudno być uczciwym w dzisiejszych czasach? Jeśli mamy zasady moralne to nie powinno to być problemem dla nas. Bez względu na wszystko powinniśmy być uczciwymi ludźmi.