Ślub i podziękowania dla chrzestnych – na jakie prezenty warto postawić?

prezent dla rodziny

Ślub to jedno z najważniejszych i najbardziej emocjonujących wydarzeń w życiu każdego człowieka, a przygotowania do tego szczególnego dnia często wymagają sporego wysiłku i nakładu czasu. Wszyscy pragniemy, aby zarówno ceremonia zaślubin, jak i przyjęcie weselne były perfekcyjnie zaplanowane, dlatego też nie może w nich zabraknąć podziękowań dla rodziców chrzestnych. Tego typu upominki powinny zapadać w pamięć i wyrażać wdzięczność za trud włożony w nasze wychowanie. Zatem jakie prezenty w ramach podziękowań dla chrzestnych z okazji ślubu wybrać?

Podziękowania ślubne dla chrzestnych – kosz dobroci

Jednym z najbardziej uniwersalnych podziękowań ślubnych dla rodziców chrzestnych okazuje się kosz po brzegi wypełniony drobnymi upominkami. Co najważniejsze, zawartość koszów prezentowych dla chrzestnych można dowolnie personalizować i z łatwością dostosować do ich gustu i preferencji. W środku mogą znaleźć się takie gadżety jak: zestawy eleganckich filiżanek, aromatyczna kawa i herbata, wysokiej jakości czekoladki czy też alkohol. W sklepach z upominkami ślubnymi coraz częściej można zamówić nalewki lub inne trunki w buteleczkach z własnoręcznie zaprojektowanym nadrukiem. Po opróżnieniu ich zawartości mogą pełnić funkcję niebanalnej pamiątki i niepowtarzalnej dekoracji wnętrza.

Podziękowania dla rodziców chrzestnych na ślub – drewniane obrazy i tablice

Jak sprawić, żeby rodzice chrzestni poczuli się wyjątkowo w tak ważnym dla nas dniu? Świetnym rozwiązaniem okazują się drewniane obrazy i tablice, które będą stanowić oryginalną pamiątkę na lata. Na rynku dostępne są dekoracje ścienne w różnych wariantach i kolorystyce, dzięki czemu każda para młoda z łatwością dobierze model odpowiedni dla swoich chrzestnych. Co więcej, na dedykowanych stronach internetowych dla przyszłych nowożeńców coraz częściej istnieje możliwość personalizacji podziękowań dla chrzestnych. Dzięki temu na drewnianej dekoracji mogą pojawić się nie tylko imiona pary młodej oraz data ślubu, ale również imiona chrzestnych czy unikatowe dedykacje.

Podziękowania dla chrzestnych na ślub – drewniane pudełeczka

Pozostając w temacie drewnianych prezentów z okazji ślubu – równie nietuzinkowym rozwiązaniem okazują się pięknie wykonane pudełeczka, po otwarciu którego ukazują się podziękowania dla chrzestnych ślub. Modele dostępne w dedykowanych sklepach z artykułami i dodatkami ślubnymi najczęściej zawierają już standardowe teksty podziękowań w formie wiersza i życzeń, ale to nic straconego. Nierzadko bowiem istnieje możliwość umieszczenia we wnętrzu pudełeczka własnych podziękowań czy ulubionych sentencji, które idealnie wpisują się w charakter tej wyjątkowej okazji. Co więcej, zamiast tekstu możemy także pokusić się o wklejenie do pudełka wspólnego zdjęcia z sesji narzeczeńskiej, które okazuje się oryginalną alternatywą i przełamaniem powszechnie lansowanych trendów.