Jak dopasować koszulę do spodni, aby wyglądać profesjonalnie w miejscu pracy?

stylizacja damska

Coraz częściej decydujemy się na elegancki ubiór w pracy, ponieważ pragniemy być odbierani jako odpowiedzialni i godni zaufania pracownicy. Ubiór jest podstawowym elementem stworzenia takiego wizerunku, dlatego podpowiadamy, w jaki sposób dobrać spódnicę czy spodnie do koszuli i marynarki, aby Twój zawodowy look odznaczał się profesjonalizmem i klasą.

Postaw na umiar

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze stroju do pracy jest jego niewyzywający charakter. Niedopasowane ubrania, krzykliwe kolory i prześwitujące materiały to prosta droga do bycia odbieranym jako ktoś, kto nie traktuje poważnie swojej pracy. Wybierając spodnie, spódnice, sukienkę czy koszule zwróć uwagę na to, aby elementy garderoby są dopasowane do Twojej sylwetki czy wieku. Zbyt obcisłe spodnie, głębokie dekolty, spódniczki ledwo zakrywające uda czy koszula, której guziki rozpinają się w najmniej pożądanym momencie nie wpłyną pozytywnie na Twój zawodowy wizerunek. Zadbaj o to, aby Twój strój wyrażał profesjonalizm, odpowiedzialność i rzetelność – są to cechy, które doceni każdy pracodawca.

Strój i praca muszą się lubić

Wybierając wzory czy kolory ubrań, zwróć uwagę na to, aby Twój strój odpowiadał charakterowi pracy, jaką wykonujesz. Przykładowo osoba pracująca w agencji kreatywnej czy dziale marketingu znanej restauracji będzie mogła pozwolić sobie na większą swobodę niż prawnik czy przedstawiciel handlowy pracujący dla dużych korporacji. Jeśli dress code Twoje pracy jest mocno biznesowy, dobrym wyborem będą koszule w niewyzywających kolorach lub z drobnym wzorem przy jednoczesnym zachowaniu stonowanych kolorów spodni, spódnicy czy marynarki. W przypadku, gdy możesz pozwolić sobie na bardziej casualowy strój, zdecyduj się na koszulę i spodnie w tym samym, intensywnym kolorze albo na stonowany dół i koszulę w ciekawe, kolorowe wzory. Różnorodność ubrań dostępnych na rynku pozwoli Ci na stworzenie stylizacji będącej połączeniem kreatywności i elegancji.

Przede wszystkim schludny wygląd

Niezmiernie ważne jest to, aby strój zakładany do pracy nie był pognieciony, poplamiony lub za mały. Schludny wygląd to klucz do tego, aby być traktowanym jako osoba rzetelna w tym co robi i odpowiedzialna. Zadbaj o wyprasowanie i czystość każdego elementu swojej garderoby, ponieważ nawet najlepsza stylizacja straci na niewyprasowanej, pomiętej koszuli, za małej marynarce czy poplamionych spodniach. Niezależnie od charakteru wykonywanej pracy zadbaj o to, aby Twój strój dopełniał obraz, który chcesz stworzyć . Czy będzie to wizerunek niezwykle kreatywnej, pomysłowej i twórczej osoby, która zawsze trzyma asa w rękawie, czy też poukładanego i terminowego pracownika, któremu niestraszne są deadline’y i wywiązywanie się z naglących terminów – dopasowany do sylwetki, nienaganny strój z pewnością pomoże Ci stworzyć pożądaną opinię i ułatwi codzienne funkcjonowanie w pracy.

Nie przesadzaj z akcesoriami

Wybierając dodatki postaw na umiar i klasę. Możesz na przykład założyć pasujący do ubioru krawat czy muszkę lub przypiąć do kołnierzyka lub butonierki marynarki przyciągający uwagę pin. Jeśli chodzi o biżuterię, warto postawić na klasyczny zegarek lub skromną bransoletkę, a w przypadku kolczyków czy naszyjników nie wybierać modeli, które są wyzywające i nadmiernie przyciągają uwagę. Raczej źle widziane mogą być długie paznokcie w intensywnych, wyzywających kolorach połączone z dużą ilością pierścionków. Zachowując umiar i decydując się na drobne, dopasowane i wysmakowane dodatki, Twój strój nabierze szyku i ponadczasowej klasy. Zjawiskowe stylizacje zostaw na wyjście do restauracji czy imprezę z przyjaciółmi, ponieważ – niezależnie od obowiązującego w pracy dress code’u – profesjonalizm wyraża się w dużej mierze poprzez nasz strój, a warto pamiętać, że skromny, schludny ubiór wciąż jest synonimem klasy i stylu. Jak to mówi polskie przysłowie – jak nas widzą, tak nas piszą, dlatego zadbaj, aby koszule, spodnie czy akcesoria, które zakładasz do pracy świadczyły o Twoich kompetencjach i odpowiedzialności.