Jak poprawnie zestawiać sukienki i spódnice ze skórzanymi kurtkami?

stylizacja

Noszenie sukienek czy spódnic wcale nie oznacza, że zawsze musimy wyglądać elegancko, czy tak, jakbyśmy wybierali się na ważne spotkanie bądź romantyczną kolację we dwoje. Te dwa elementy ubioru można łączyć dowolnie w różnych stylizacjach, a efekt może się okazać zaskakujący. Z tego tekstu dowiesz się, jak poprawnie nosić spódnice i sukienki, jeżeli chcesz zestawić je ze skórzaną kurtką. 

Czemu tak chętnie nosimy sukienki i spódnice?

To, jak się ubieramy, zależne jest, rzecz jasna, od naszego gustu. Jednak pewne elementy ubioru przewijają się w wielu stylizacjach różnych osób, co tylko pokazuje, jak bardzo są one uniwersalne. W kobiecych stylizacjach nie brakuje zestawów ze spodniami, ale i sukienki wybierane są równie chętnie. Spódnice również cieszą się równie dużą popularnością – nie ma co się temu dziwić, skoro możemy zakładać je z bluzkami o różnym kroju. 

Sukienki i spódnice goszczą więc w naszych szafach i raczej nie zamierzają stąd zniknąć. Doskonale wyglądają zarówno w momencie, kiedy chcemy wyglądać elegancko, ale również wtedy, kiedy chcemy pobawić się nieco modą, tworząc nonszalanckie zestawy, czasami nawet nieco ekstrawaganckie. Dlatego dzisiaj już nikogo nie dziwi (albo też zaskoczonych osób jest coraz mniej), że czymś na porządku dziennym jest łączenie eleganckiej, dopasowanej sukienki ze sportowymi butami. Dodatkiem jest narzucona na ramiona marynarka o kroju oversize lub… skórzana kurtka. Czy łatwo jest jednak stworzyć taką stylizację? Na to pytanie odpowiemy już za chwilę. 

Skórzana kurtka w kobiecych stylizacjach

Na początku warto poruszyć jeszcze temat skórzanych kurtek, które nosimy w przeróżnych stylizacjach. Niekoniecznie musi być to sukienka czy też spódnica. Wręcz przeciwnie. Bardzo często są to po prostu dopasowane spodnie skórzane bądź jeansowe. Taki look z pazurem jeszcze długo nie wyjdzie z mody. Na pewno nie jest to wersja elegancka, którą założymy na wyjście do teatru czy wesele, aczkolwiek zestaw ten jest już na tyle spopularyzowany, że spotkamy wiele kobiet (ale też mężczyzn) noszących właśnie takie stylizacje. 

Skórzana kurtka niekoniecznie musi być wykonana z naturalnej skóry. Wybierając wersję ekologiczną, czyli materiał przypominający naturalny, możemy nieco oszczędzić, ale wcale nie oznacza to, że taki element ubioru posłuży nam nieco krócej. Aktualnie produkcja ubrań poszła do przodu, co oznacza, że w wielu przypadkach odzież stała się trwalsza, ale wciąż przystępna cenowo. Dlaczego więc nie powiesić w szafie jednej bądź dwóch kurtek, które będziemy mogli dowolnie łączyć z różnymi ubraniami? Takich jak choćby sukienki czy spódnice

Spódnice i kurtki skórzane – jak je nosić?

Prawidłowe połączenie kurtki skórzanej ze spódnicą wcale nie jest trudne. Jak zostało już wspomniane – warto bawić się modą i czasami wybierać też niebanalne stylizacje, które zaskoczą innych. Nie ma również żadnych przeszkód, aby postawić na klasykę. Ołówkowa, dopasowana spódnica w jednym kolorze i skórzana kurtka typu ramoneska to świetne rozwiązanie. Pod nakrycie wierzchnie możemy założyć dopasowany top albo po prostu koszulę. 

A co, jeżeli przylegająca do ciała spódnica nie jest naszym pierwszym wyborem? Wystarczy wariant w kształcie litery A, niekoniecznie w jednym kolorze, który stworzy wrażenie posiadania szerszych bioder. Do tego dopasowana kurtka kończąca się na poziomie talii – jeżeli postawimy na dobry wariant, to możemy nawet uzyskać efekt, dzięki któremu nasza figura będzie przypominała klepsydrę, zwłaszcza jeżeli odzienie wierzchnie będzie szersze w ramionach, a my zasuniemy zamek do połowy. 

Sukienki i kurtki skórzane – jak je łączyć?

Dopasowane sukienki, które łączymy z ciężkimi, nieco za dużymi kurtkami skórzanymi to prawdziwy modowy majstersztyk. Buty na obcasie, które odsłaniają stopę i składają się z lekkich, cienkich rzemyków będą idealnym dopełnieniem tego zestawu. Ale to nie wszystko. Ze skórzaną kurtką dobrze wyglądają też szmizjerki czy sukienki w kształcie litery A. Co jednak z hiszpankami? Jeżeli część materiału w ramionach nie będzie składała się z wielu warstw, to takie ubranie również będzie wyglądało dobrze w takim zestawieniu. Problematyczne są jednak sukienki, przez które będziemy czuć ucisk ręki na wysokości klatki piersiowej. 

Warto zastanowić się, jaka długość kurtki skórzanej będzie dla nas odpowiednia. Ten jeden zabieg może wizualnie skrócić nasz wzrost lub też wręcz przeciwnie – sprawić, że będziemy wyglądać na wyższych. Nie zapominajmy także o długości samych rękawów. Czasami wystający materiał sukienki nie będzie wyglądał dobrze, będzie to pewnego rodzaju zaburzenie proporcji. Możemy rzecz jasna podwinąć rękawy, ale nie zawsze jest to komfortowe.