Ponadczasowa biżuteria – perły zawsze w modzie

Perły od zawsze były symbolem luksusu i elegancji, a dowodów na to możemy odnaleźć sporo chociażby w malarstwie czy na dużym ekranie. Kochają je kobiety na całym świecie, są znane i cenione od setek lat. Uwielbiane przez Jacqueline Kennedy, Marilyn Monroe czy Elizabeth Taylor. Dziś – dzięki kolekcji Artseko Perłowe Ogrody – każda z nas może poczuć się wyjątkowo i luksusowo.

Najsłynniejsze perły na świecie

Mówiąc o perłach trzeba wspomnieć o słynnej perle w kształcie gruszki i La Peregrina, która kiedyś należała do królowej Marii Tudor, później do żony Napoleona Bonaparte i do Elizabeth Taylor. Wartość ówczesna pereł wynosiła zaledwie… 37 tysięcy dolarów. Kilka lat później, w 2011 roku naszyjnik został sprzedany na aukcji za 11,8 miliona dolarów!

Do słynnych pereł należy naszyjnik stworzony przez Kōkichi Mikimoto – prekursora hodowli pereł morskich. Stworzył on naszyjnik składający się z 44 pereł, które zostały połączone na 16-calowej nici. Otrzymała go od swojego drugiego męża Marilin Monroe.

Ciekawostki na temat pereł

Perły, nie występują jedynie w formie wyłącznie kolczyków czy naszyjników, ale były wykorzystywane jako kamienie ozdobne w strojach, nakryciach głów czy pasach. Nawet szaty liturgiczne, słynne przecież z przepychu, często były zdobione tymi morskimi kamyczkami. Duchowni poza estetycznym aspektem mogli wybierać perły, ponieważ są one też symbolem doskonałości i czystości duchowej.

Co więcej, w wierze chrześcijańskiej uważa się, że perła to nic innego jak łza samej Ewy. Zgoła odmienny pogląd mieli starożytni, którzy pochodzenia pereł dopatrywali w dniu narodzin Wenus i kroplach z rozpryskujących się fal morskich. I choć obecnie wiemy, że perły to twory małż (choć rzadko też ślimaków!), to nadal mają w sobie coś magicznego, kosmicznego, nie w pełni pojętego. Tak proste i delikatne, a jednak silne i konkretne. Może ze względu na tę niejednoznaczność perły przez pewien czas były unikane przez panny młode? Całe szczęście odchodzi się od tego uprzedzenia i współczesne przyszłe młode żony mogą rozpocząć nową drogę życia ze stylem, za którym stoją tysiąclecia.

Biżuteria z pereł

Kolczyki z pereł są ponadczasowym dodatkiem, zakładamy je na wyjątkowe okazje, mieszając prostotę pereł i ich ducha dawnych lat z nowoczesnymi lub awangardowymi stylizacjami. Komplet srebrny z perłami Seashell Liliana idealnie pasuje do stylizacji klasycznych i bardziej współczesnych. Perły i srebro to sprawdzone połączenie, które każda z nas powinna mieć w swoim domu, aby pomimo „nie mam w co się ubrać”, wyglądać po prostu dobrze. Bogactwo wzorów i pomysłowość artystów biżuterii bardzo nam ułatwia tę sprawę, pozwalając nam na szeroki wybór wyrobów z pereł. Szczególną uwagę zwracają kolczyki Perłowe pióra. Tworzą one zdecydowany, ale nadal kobiecy i subtelny akcent. Perły i srebrne kwiaty dodadzą natomiast dziewczęcości i romantyzmu jak w przypadku pierścionka z perłą. W zależności, czy chcemy wzmocnić swój strój, czy go przełamać, jest na to odpowiednia biżuteria. Jej klasa broni się sama.

Zobacz galerie zdjęć z biżuterią marki Artseko.pl !
1 KOMENTARZ

  1. Uwielbiam osobiście biżuterię z perłami. Jak również…. buty. Które sa bardzo modne ostatnio Wbrew pozorom, perły sprawdzą się nie tylko jako ozdoba butów ślubnych, ale także tych noszonych na co dzień. Doskonale pasować będą zarówno do prostych spodni, leginsów, jak i spódnicy. Sprawią, że rockowa stylizacja nabierze szyku i kobiecego charakteru. Mam takie czarne szpileczki i je wprost uwielbiam 🙂

    Oczywiście lubie rownież moje małe perłowe kolczyki 🙂