Salon sukien ślubnych – jak przygotować się do pierwszej wizyty?

suknie slubne

Pierwsza wizyta w salonie sukien ślubnych to dla wielu przyszłych panien młodych bardzo ekscytujące wydarzenie. Często towarzyszą im przyjaciółki, które będą druhnami lub bliska rodzina. Żeby dobrze przyjrzeć się wybranym modelom i skonfrontować swoje marzenia z rzeczywistością, warto rozpocząć poszukiwania idealnej kreacji już kilka miesięcy przed datą ślubu. Jak jednak przygotować się do pierwszej wizyty w salonie sukien ślubnych? Podpowiadamy.

Rezerwacja wizyty w salonie sukien ślubnych

Chcąc odwiedzić salon sukien ślubnych w Płocku, warto wcześniej dowiedzieć się, czy w danym miejscu obowiązują rezerwacje terminów. Większość salonów zwłaszcza w przypadku pierwszej wizyty, która często trwa godzinę lub nawet dwie, gdy przyszła panna młoda przegląda i wybiera idealny dla siebie model, wymaga tego, aby wcześniej się umówić. Jest to spowodowane faktem, iż wówczas konsultantka będzie wyłącznie do naszej dyspozycji, co pozwoli jej fachowo nam doradzić i pomóc w doborze idealnej kreacji. Dodatkowo sama przyszła panna młoda będzie lepiej czuła się w miejscu, w którym w spokoju w przymierzalni bez tłumów może wybrać tę jedyną stylizację.

Właściwy ubiór i bielizna podczas wizyty w salonie sukien ślubnych

Panny młode, które zamierzają odwiedzić salon sukien ślubnych Susan Hooward podczas pierwszej wizyty ze względu na to, że najprawdopodobniej będą mierzyły wiele kreacji, powinny zwrócić uwagę na swój ubiór, aby nie przeszkadzał im swobodnej przymiarce. Ważna jest również bielizna – najlepiej postawić na cielisty lub biały biustonosz z odpinanymi ramiączkami. Majtki warto wybrać bezszwowe i cieliste. Dzięki temu przymierzając nawet wymagające kreacje, efekt wizualny będzie znacznie lepszy niż w sytuacji, w której wybralibyśmy na przykład czarną bieliznę.

Przygotowując się do pierwszej wizyty w salonie sukien ślubnych, warto przemyśleć również jakim budżetem dysponujemy. Lepiej nie malować się zbyt mocno, aby nie ubrudzić kreacji. Najważniejsze jest jednak nasze dobre nastawienie.