Stroje kąpielowe dwuczęściowe – jak dopasować je do sylwetki?

stroj kapielowy dwuczesciowy

Jako że zbliża się sezon wakacyjny, oznacza to, że panie rzucą wszystkie siły na to, by wybrać odpowiedni strój kąpielowy. Z pewnością nie jest to najłatwiejsze zadanie, a ogromy wybór w sklepach dodatkowo sprawia, że kobiety mogą odczuwać przysłowiowy zawrót głowy. Zarówno jedno- jak i dwuczęściowe stroje z pewnością kuszą niesamowitym designem i formą. Niemniej jednak przy wyborze stroju kąpielowego, najważniejsze jest jego perfekcyjne dopasowanie do sylwetki. Tylko wtedy kobiety będą mogły się czuć pewne siebie i dumnie paradować po plaży. Z racji tego, że to stroje kąpielowe dwuczęściowe cieszą się znacznie większą popularnością, warto wiedzieć, jak dopasować je do swojej sylwetki.

Dopasowanie “góry” stroju kąpielowego dwuczęściowego

Dopasowanie biustonosza od stroju kąpielowego dwuczęściowego jest mocno problematyczne. Wynika to z faktu, że zwykle z pomocą “góry” od stroju panie chcą uzyskać konkretny efekty optyczny, którym jest powiększenie lub wręcz przeciwnie lekkie odciążenie biustu. Wobec tego, jeśli panie chcą biust nieco zmniejszyć i sprawić, że nie będzie tak wyraźnie rzucał się w oczy, powinny stawiać na stonowane i dość mocno zabudowane góry od stroju kąpielowego dwuczęściowego. Warto również wybierać modele w stonowanych i spokojnych kolorach, które dodatkowo nie będą przyciągać uwagi. Panie powinny pamiętać, że góry od strojów kąpielowych dwuczęściowych powinny mieć szerokie ramiączka.

W przypadku pań, dla których głównym celem jest optyczne powiększenie biustu, również można wskazać kilka, optycznych tricków. Oczywiście w pierwszej kolejności można postawić na górę od stroju kąpielowego dwuczęściowego w typie push-up. Co więcej warto wybierać dość mocno wycięte biustonosze, z dużą ilością falban czy innych ozdobników. W ten sposób piersi będą wyglądały na o wiele bardziej wydatne i pełne, a panie osiągną zamierzony efekt.

Jak dobrać “dół” stroju kąpielowego dwuczęściowego?

Stroje kąpielowe dwuczęściowe składają się również z majtek. Ich odpowiednie dobranie również pomoże skutecznie wymodelować sylwetkę. Wobec tego panie, które mogą pochwalić się płaskim brzuszkiem mogą śmiało stawiać na majtki w stylu brazylijskim lub nawet i te, które są o wiele bardziej wycięte. Płaski brzuch trzeba przecież eksponować na plaży! W przypadku pań, które jednak mają kilka dodatkowych kilogramów, majtki od stroju kąpielowego dwuczęściowego powinny posiadać wysoki stan. Dzięki temu sprytnie zamaskują brzuszek i wymodelują swoją sylwetkę. Ważne, by w tym wypadku nie wybierać majtek ozdobionych poziomymi paskami.