Neapol i jego atrakcje

Na jego ulicach życie tętni przez całą dobę, a liczne atrakcje sprawiają, że chętnych na wypoczynek na jego terenie nie brakuje. Neapol to ciekawe miasto, któremu w czasie wycieczki po terenie Włoch z pewnością warto poświęcić więcej uwagi.

Wyjątkowość tego miasta już dawno dostrzegły znane biura podróży, co skutkuje coraz ciekawszymi ofertami wycieczek do tego włoskiego miasta. Dlaczego warto zwiedzić Neapol?

Neapol to wspaniałe miasto, na terenie którego ciekawe zabytki oraz cenne dzieła sztuki czekają na nas niemal na każdym kroku. Z pewnością w czasie pobytu w Neapolu warto zwiedzić tutejsze muzea, takie jak Muzeum Archeologiczne oraz Muzeum Miejskie.

Godnym polecenia obiektem jest w tym mieście również kartuzja św. Marcina, która może się pochwalić piękną świątynią. Jest to jeden z najciekawszych przykładów barokowej architektury, jakim mogą nas oczarować Włochy. Pałac królewski, miejskie rezydencje należące do bogatych mieszczan – oto kolejne atrakcje, dzięki którym wycieczki po Neapolu dla każdego z nas staną się wspaniałą przygodą.

Więcej informacji o Neapolu można przeczytać na Blogu podróżniczym HappyTravelers.pl