Surfowanie zimą pod palmami? Egzotyczne ferie tuż pod Warszawą

ferie pod palmami

Surfing i polska zima – te pojęcia dla wielu osób się wykluczają. Kiedy myślimy o tym sporcie, wyobrażamy sobie plażę oraz słoneczną pogodę… Jednak i w środku tej chłodnej pory roku możemy pływać na desce unoszonej przez fale – i to bez wyjeżdżania w daleką podróż! Iście tropikalny klimat, z temperaturą powietrza sięgającą 32°C, można poczuć w Suntago, zaledwie 30 min od Warszawy. 

Strefa wodnych zabaw, ale i ekstremalnych wrażeń

Ekscytująca zabawa czeka na nas w strefie Jamango. A to za sprawą m.in. 32 zjeżdżalni, basenu z falą, jacuzzi, wodnego placu zabaw i Pirackiego Placu Zabaw. Miłośnicy sportów wodnych wcale nie muszą wybierać się w daleką i kosztowną podróż. Pod dachem Suntago czeka na nich m.in. symulator sztucznej fali –  Surf-Air. Ten dostarczy sportowej adrenaliny i ekstremalnych wrażeń. To atrakcja nie tylko dla miłośników surfingu. Dzięki doświadczonej ekipie instruktorów to także dobre miejsce, dla tych którzy dopiero chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Swoich sił spróbować można na dwóch rodzajach desek – bodyboard i flowboard. Pierwsza z nich służy do pływania na kolanach oraz brzuchu, dzięki czemu dobrze sprawdzi się dla tych, którzy dotychczas nie mieli styczności z tego rodzaju wodną aktywnością. Druga daje możliwość stania, więc odnajdą się na niej ci, którzy już teraz są miłośnikami sportów deskowych. Fala ma stały napęd z możliwością zmiany jej siły poprzez 4 poziomy, od słabej do najmocniejszej. Ćwiczenie na torze poprawia nie tylko naszą kondycję, ale również równowagę i koordynację ruchów. Ta niespotykana w Polsce atrakcja będzie ciekawym urozmaiceniem i dobrą zabawą dla całych rodzin – nie tylko w ferie.

Odrobina relaksu

Kiedy wszyscy są zapracowani, a dni stają krótkie i mroźne, często brakuje czasu na relaksujący odpoczynek. Nietrudno wówczas o zimową chandrę czy chroniczne zmęczenie. Ci, którzy chcieliby zadbać o organizm, mogą udać się na błogi relaks w weekend lub wieczorem po pracy – bez konieczności brania urlopu. Na leżakach ukrytych między egzotyczną roślinnością można poczytać książkę, posłuchać kojącej muzyki lub zwyczajnie oddać się błogiemu lenistwu. To miejsce, w którym można poczuć się jak w prawdziwym tropikach – oprócz gorącej temperatury przez cały rok sięgającej 32°C znajduje się tam ponad 700 prawdziwych palm. Te pochodzą z całego świata, między innymi z Malezji, Kostaryki czy Florydy. W strefie Relax i Wellness & SPA można chociażby skorzystać z basenu termalnego z hydromasażem czy strefy Saunaria z 15 saunami z całego świata i codziennymi seansami w wykonaniu Saunamistrzów. Prawdziwym źródłem relaksu, ale i miejscem o dobroczynnym wpływie na zdrowie będą cenione już od starożytności baseny witalne. Lecznicze wody, nasycone cennymi pierwiastkami i minerałami zregenerują ciało i zwiększą naszą energię życiową. Znaleźć można je w strefie Relax, dostępnej tylko dla osób powyżej 16. roku życia. Już kilka godzin spędzonych w tym miejscu pomaga złagodzić strespozytywnie wpływa na układ nerwowy naszego organizmu oraz poprawia wygląd i kondycję skóry. Wyjazd do parku wodnego może być doskonałym pomysłem na szybką regenerację ciała i umysłu. To też świetne miejsce na wypad z przyjaciółmi czy dla rodzin z dziećmi. Wszyscy, którzy chcą odpocząć pod palmami w te ferie, wcale nie muszą wyjeżdżać za granicę. Tropiki czekają na nich pod Warszawą