TOP 5 gadżetów, które umilą wiosenne przechadzki

wiosenne spacery

Sezon na spacery można uznać za otwarty – temperatura w miniony weekend dopisała na tyle, że mieszkańcy polskich miast tłumnie ruszyli w plener. Miejskie parki, deptaki, molo czy lasy stały się główna atrakcją dnia. Spacery czy to solo czy w gronie bliskich są chętnie praktykowaną formą aktywnego wypoczynku. Co zrobić, by czas spędzony na spacerowaniu i chodzeniu uczynić jeszcze przyjemniejszym? Aplikacja Stepler, z której korzysta już ponad 950 tysięcy Polaków, przygotowała propozycję TOP 5 gadżetów, które doceni każdy spacerowicz, bez względu na wiek.

 Napoje w zasięgu…pasa?

2 litry w przypadku kobiet oraz 2,5 litra wody w przypadku mężczyzn – tyle powinniśmy pić dziennie, by nawodnić organizm i utrzymać go w dobrej kondycji. Kiedy temperatura jest wyższa, bądź jesteśmy w ruchu, nawet więcej. Dla minimalistów, którzy cenią komfort, wygodę i brak bagażu na plecach aplikacja Stepler poleca pas na bidon. Zaprojektowany tak, by umożliwić zabranie ze sobą podstawowych rzeczy, jak klucze, telefon czy portfel, sprawia, że butelka/czy bidon z wodą są pod ręką zawsze, kiedy tego potrzebujemy. W coraz większej liczbie miejskich parków zainstalowane są wodopoje dla spacerowiczów, a także psich pupili, które również mogą ugasić swoje pragnienie. Umożliwiają uzupełnienie wody i kontynuację ulubionej trasy.

Włącz audiobooka i udaj się w ulubioną trasę

Spaceruj i czytaj! Wielu z nas narzeka na brak czasu na realizację ulubionych aktywności, w tym m.in. czytanie. Spacer to doskonały moment, by połączyć aktywność fizyczną z czytaniem książek w wersji audio. Wolisz kryminały czy reportaże? Przekonaj się, o ile szybciej pokonasz znaną Ci trasę, dzięki trzymającej w napięciu fabule! Szybsze tempo, to więcej kroków, a więcej kroków to więcej nagród, które możesz otrzymać od Stepler. To mi.in. dostęp do jednej z największych audiotek – bookbeat.pl czy storytel.pl. Czeka tam ponad pół miliona książek w wersji audio, których można słuchać zarówno w trybie online jak i offline. Nawet jeśli nie masz dostępu do internetu, bohaterowie ulubionej książki będą Ci towarzyszyć.

Nie daj się zjeść!

Sezon na spacery to również sezon na komary. Nie daj się zjeść, zwłaszcza jeśli jesteś fanem wieczornych aktywności. Warto mieć przy sobie spray lub repelent, który skutecznie odgania komary i pozwoli cieszyć się i wydłużyć chwile błogiego relaksu o zmroku. Przyda się szczególnie tym, których ulubione trasy biegną wzdłuż, bądź blisko brzegu rzeki, nad jeziorem, miejskim kanałkiem czy w lesie.

Oświeć się o zmroku

Postaw na bezpieczeństwo i bądź widoczny, zwłaszcza kiedy jesteś nocnym markiem. Miejskie ścieżki uczęszczane są nie tylko przez spacerowiczów, biegaczy, ale również rowerzystów czy użytkowników hulajnóg. Odblaskowe elementy garderoby, a nawet latarka czołówka, jeśli udajesz się w bardziej peryferyjne tereny, nie tylko sprawią, że będziesz bardziej widoczny i bezpieczny, ale będziesz mógł nacieszyć oko krajobrazem po zmroku.

Ruszaj się i zgarniaj nagrody

Licz kroki. Na rynku jest wiele aplikacji, które pozwalają mierzyć pokonaną trasę w krokach, kilometrach, spalone kalorie czy tętno. Stepler wyróżnia mechanizm, który uwzględnia premiowanie. Czyli  im więcej kroków pokonujesz, tym więcej nagród zyskujesz. Przekonało się o tym już ponad 950 tysięcy Polaków i użytkowników aplikacji, których grono z dnia na dzień sukcesywnie rośnie. Badania pokazują, że system nagradzania jest skuteczną mobilizacją – użytkownicy aplikacji ruszają się o 20% więcej niż przed jej zainstalowaniem. Weekendowy spacer w gronie rodziny czy przyjaciół może zyskać nowe oblicze. Przed rozpoczęciem spaceru warto zainstalować aplikację i zobaczyć ile się przeszło, ile zyskało i co wygrało – porównywanie wyników z innymi użytkownikami, babcią, dziadkiem, rodzicami to fascynująca i wciągająca gra, która umożliwia wyrobienie nowych, a przede wszystkim zdrowych nawyków.