Zatrudnij słońce do zasilania Twojego domu.

Świat zaczyna odczuwać skutki nadmiernego i nieodpowiedzialnego wykorzystania paliw kopalnych. Średnie temperatury rosną, a klimat zaczyna się niepokojąco gniewać na nas ludzi. Aby zapobiec nieszczęściu musimy jako ludzkość zmienić sposób wytwarzania energii na mniej toksyczny i mniej emisyjny. Rozwiązaniem może być masowe wykorzystanie wiatru i słońca do napędzania naszej cywilizacji.

Czysta energia

Energia słoneczna jest całkowicie czysta i w tej chwili już tańsza niż ta pozyskiwana z węgla. W naszym kraju wykorzystanie węgla powoduje oprócz konsekwencji klimatycznych także konsekwencje finansowe w postaci rosnących cen za prąd elektryczny. Remedium na coraz wyższe rachunki za prąd jest instalacja fotowoltaiczna. Najważniejszym elementem tej instalacji jest panel fotowoltaiczny produkujący prąd ze światła słonecznego.

Produkcja prądu w pochmurny dzień

Mitem jest, że taka instalacja działa tylko gdy świeci słońce. Prąd jest produkowany również w dni pochmurne i w czasie siarczystych mrozów. Inwestycja w fotowoltaikę zwraca się obecnie po około pięciu latach. Z każdym rokiem zwrot inwestycji jest szybszy z powodu spadających cen za montaż takiego systemu, a z drugiej strony z powodu wzrostu cen na kWh. Jeszcze kilka lat temu trzeba było czekać osiem lub dziewięć lat na zwrot takiej instalacji.

Jeśli pragniesz się uniezależnić od cennika ustalanego przez Twojego dostawcę energii, zainteresuj się zaprzęgnięciem słońca do zasilania Twojego domu.