Jak pozbyć się cellulitu?

Wiele kobiet zmaga się z problemem cellulitu na brzuchu, udach i pośladkach. Staje się on uciążliwy zwłaszcza latem, kiedy chcemy, aby nasze ciało prezentowało się pięknie w kostiumie kąpielowym na plaży lub w krótkich spodenkach. Jednak,,pomarańczowa skórka” wcale nie musi być twoim zmartwieniem!

Jak zacząć walkę z cellulitem

Pierwszą rzeczą, jaką powinnaś zrobić, aby pozbyć się nieestetycznego cellulitu, jest podjęcie aktywności fizycznej. Aby pozbyć się nadmiaru lipidów, powinnaś ćwiczyć około 3 razy w tygodniu. Do tego pomocne będą codzienne spacery i wybieranie schodów zamiast windy.

Dieta, a cellulit

Drugą kwestią jest odpowiednia dieta. Przejście na zdrowy sposób odżywiania pomoże wygładzić twoją skórę. Walcząc z cellulitem, powinnaś pić dużo wody, co najmniej 1, 5 litra dziennie. Odpowiednie nawodnienie organizmu sprawi, że woda nie będzie zatrzymywała się w twoich tkankach tworząc,,pomarańczową skórkę”.

Do powyższych sposób należy dodać zabiegi pielęgnacyjne. Odpowiedni masaż, gruboziarnisty peeling i dobry krem antycellulitowy mogą przynieść pierwsze widoczne efekty już po 3 tygodniach.

Stosując się do tych porad każda z nas może cieszyć się piękną, gładką skórą na brzuchu, udach i pośladkach już tego lata.