Jak zagęścić rzadkie włosy?

Wiele osób zmaga się z problemem rzadkich włosów. Na szczęście istnieje kilka nieinwazyjnych sposobów, dzięki którym nie tylko zagęścimy nasze włosy, ale też poprawimy ich ogólną kondycję.

Warto zacząć od przyjrzenia się składom kosmetyków, których używamy. Najlepiej wybierać delikatne szampony z naturalnych składników, które nie zawierają silnych detergentów oraz odżywki regenerujące, które ochronią nasze włosy przed nadmiernym wypadaniem. W trakcie mycia włosów dobrze jest wykonać delikatny masaż skóry głowy opuszkami palców, który pobudzi układ krwionośny głowy i tym samym dostarczy składników odżywczych włosom.

Włosy suszymy delikatnie, chłodnym powietrzem, nie szarpiąc ich nadmiernie przy rozczesywaniu. Bardzo dobrym sposobem na stymulację skóry głowy do wytworzenia nowych włosów jest stosowanie specjalnych wcierek, na przykład naparu z skrzypu i pokrzywy. Taki napar nadaje się również do picia. Dodatkowo przyspieszy on wzrost naszych włosów. Niestety ma on bardzo charakterystyczny smak i nie każdy jest w stanie go pić. Wtedy dobrym rozwiązaniem będzie zakup suplementów diety zawierających skrzyp i pokrzywę i regularne ich zażywanie.