Lifting twarzy – perfekcyjny sposób na odmłodzenie!

Kiedy tkanki twarzy opadają wraz z upływem lat, twoja twarz wygląda na smutną i dużo starszą niż jest w rzeczywistości. Opadające policzki, „chomiki”, widoczne głębokie zmarszczki, z pewnością nie sprawiają, że czujesz się z nimi dobrze. Dlatego rozwiązaniem będzie lifting twarzy. Zabieg jest co prawda inwazyjny, ale daje doskonałe efekty odmłodzenia. Jakie ma jeszcze zalety? Wyjaśniamy!

Lifting twarzy – wskazania

W pewnym wieku szczególnie na twarzy zaczyna być widoczna wiotkość tkanek. To właśnie główne wskazanie do liftingu twarzy. Kiedy w skórze zaczyna brakować kolagenu i elastyny, zanikają struktury kostne i tłuszczowe, skóra zaczyna po prostu brzydko obwisać. Często jest to widoczne szczególnie przy policzkach, w dolnej okolicy twarzy (gdzie tworzą się tzw. chomiki), czy przy uszach. Lifting twarzy będzie w takich przypadkach służył podciągnięciu i napięciu skóry. Zabieg ten jest także rozwiązaniem na naprawdę głębokie, widoczne linie i zmarszczki. Pozwala on pięknie naciągnąć skórę. W skrócie lifting twarzy pozwala uzyskać takie efekty odmłodzenia, jakie nie byłyby możliwe żadną inną metodą mniej inwazyjną. Najczęściej zabiegowi liftingu twarzy poddają się osoby po 50. roku życia, wtedy to często postępujące oznaki starzenia nie są już możliwe do usunięcia za pomocą innych metod mniej inwazyjnych (szczególnie, jeśli wcześniej nie wykonywano żadnych innych zabiegów poprawiających kondycję skóry).

Operacja liftingu twarzy – jak przebiega?

Należy zwrócić uwagę, że lifting twarzy to operacja, która trwa do ok. 4 godzin, odbywa się w znieczuleniu dożylnym i miejscowym, jest to zatem poważny zabieg, do którego należy się przygotować. Przed zabiegiem trzeba wykonać szereg badań laboratoryjnych oraz zastosować lekkostrawną dietę (ale nie restrykcyjną, aby nie utrudniać późniejszego etapu gojenia się ran). Podczas liftingu twarzy chirurg przecina skórę i odseparowuje ją od pozostałych tkanek. Podnosi ją i specjalnie układa tak, aby naciągnąć ją ku górze i w bok. Następnie usuwa nadmiar skóry (lub też tkanki tłuszczowej) zszywa w nowym położeniu, aby była bardziej napięta i naciągnięta. Szwy są wykonywane w ten sposób, aby były jak najmniej widoczne (w okolicy uszu i na granicy skóry z linią włosów). Tak przeprowadzony lifting twarzy zapewnia efekt odmłodzenia i napięcia tkanek. Po zabiegu twarz wygląda bardziej młodzieńczo.

Co się dzieje po zabiegu liftingu twarzy?

Jest to operacja, która wymaga przejścia określonego okresu rekonwalescencji. Pacjent po liftingu twarzy musi pozostać w klinice na obserwacji przez 2 doby. Pierwszego dnia usuwa się dreny. Twarz na początku jest opuchnięta, mogą pojawić się zasinienia i problemy z czuciem w okolicy policzków. Obrzęki najczęściej znikają po upływie 2-3 tygodni. Całkowite zdjęcie opatrunku i umycie głowy po liftingu twarzy jest możliwe w 5. dobie po zabiegu. Trzeba pamiętać, aby nie nagrzewać miejsc operowanych przez około 4 miesiące od zabiegu – wykluczone jest zatem opalanie, sauna lub solarium. Aby zmniejszyć blizny pooperacyjne, po wygojeniu się ran można zacząć stosować specjalne maści, dla uzyskania jeszcze lepszego efektu można zastosować zabiegi laserowe. Co ciekawe, aby poprawić ukrwienie tkanek i gojenie się ran można wykonać zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, które to posiada w sobie silny potencjał regeneracyjny.