Mezoterapia igłowa niejedno ma imię

Mezoterapia igłowa to zabieg znany w kosmetologii i medycynie estetycznej od dawna. Polega na wprowadzaniu wybranych składników aktywnych bezpośrednio do skóry właściwej. Jakie substancje wstrzykiwane są podczas mezoterapii igłowej?

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na miejscowym dostarczeniu substancji aktywnych w głąb skóry właściwej, w celu osiągnięcia efektu terapeutycznego, najczęściej odmłodzenia skóry. Zabieg ten przeprowadza się przy pomocy strzykawki z bardzo cienką igłą oraz specjalnej ampułki z odpowiednimi substancjami odżywczymi. Mezoterapia igłowa może zostać również wykonana za pomocą specjalistycznego pistoletu, który automatycznie podaje zaprogramowane, bezpieczne dawki substancji w głąb skóry.

Różnica pomiędzy różnymi rodzajami mezoterapii igłowej polega m.in. na zastosowanych substancjach aktywnych. Najczęściej są to preparaty na bazie kwasu hialuronowego, ale nie tylko. W medycynie estetycznej pojawia się coraz więcej możliwości zastosowania tego zabiegu, na przykład w warszawskiej Klinice Miracki skorzystasz z mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym, dwutlenkiem węgla (karboksyterapia), kolagenem i wieloma innymi substancjami o sprawdzonym działaniu terapeutycznym.

Mezoterapia kwasem hialuronowym

Mezoterapia igłowa z użyciem kwasu hialuronowego działa dwutorowo. Ostrzykiwanie skóry stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, co z kolei przyczynia się do wygładzenia zmarszczek, a także ujędrnienia zwiotczałej skóry. Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala na wypełnienie bruzd i innych ubytków tkankowych oraz modeluje twarz i przywraca jej regularny owal. Po wprowadzeniu wypełniacza pod skórę lekarz wykonuje specjalny masaż, dzięki któremu substancja zostaje dokładnie rozprowadzona i nadaje odpowiedni kształt leczonemu obszarowi. Efekty mezoterapii kwasem hialuronowym to wygładzona skóra bez zmarszczek, równomierna i jednolita, a przede wszystkim odmłodzona i intensywnie nawilżona (kwas hialuronowy doskonale wiąże wodę w skórze).

Wampirzy lifting

Wampirzy lifting to właściwie mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym. Substancją aktywną w tym przypadku są płytki krwi, które w dużej ilości znajdują się w osoczu i mają silne właściwości regeneracyjne. Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z własnej krwi pacjenta pobranej w niewielkiej ilości z żyły łokciowej. Krew odwirowuje się, usuwając z niej m.in. czerwone krwinki i gotowy preparat wstrzykuje się w skórę twarzy. Zaletą mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest to, że praktycznie nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia reakcji uczuleniowej. Zabieg ten wykorzystuje potencjał skóry do samoodnowy, dzięki czemu jego efekty są bardzo naturalne i utrzymują się przez długi czas. Osocze bogatopłytkowe stosuje się na pierwsze zmarszczki, blizny potrądzikowe, podrażnienia po innych zabiegach medycyny estetycznej. Wampirzy lifting poprawia elastyczność i sprężystość skóry, wzmacnia osłabione i nadmiernie wypadające włosy.

Karboksyterapia

Karboksyterapia, czyli mezoterapia igłowa dwutlenkiem węgla, to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który charakteryzuje się bardzo szerokim spektrum działania – umożliwia m.in. redukcję zmarszczek, odświeżenie skóry, leczenie rozstępów, cellulitu i blizn, terapię łysienia. Dwutlenek węgla podany zostaje podskórnie, silnie rozszerza naczynia krwionośne oraz stymuluje powstanie nowych kapilar. Zwiększona przepustowość naczyń jest tożsama z ich intensywniejszą pracą, a co za tym idzie, przyspieszeniem i zwiększeniem efektywności wszystkich procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze.

Dowiedz się więcej na temat mezoterapii igłowej – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.