Pielęgnacja przed urlopem – jak przygotować skórę do wakacji?

przygotowanie skory na urlop

Wakacje to wyjątkowy czas, na który każdy czeka z utęsknieniem. Dlatego przygotowując się do wyjazdu, warto pomyśleć nie tylko o tym, co spakować do walizki, ale także o tym, czy nasze ciało jest gotowe na urlop. Już kilka tygodni przed wakacjami, warto zacząć szczególnie troszczyć się o swoją skórę, aby podczas urlopu pięknie się ona prezentowała. Jak ją przygotować do wyjazdu? Podpowiadamy.

Pielęgnacja przed urlopem – złuszczanie naskórka

Niezależnie od tego, czy zarezerwowaliśmy wakacje, korzystając na przykład ze strony https://www.traveligo.pl/, czy też organizujemy je samodzielnie, znając termin wyjazdu, powinniśmy odpowiednio wcześniej zająć się swoją skórą. Warto zadbać przede wszystkim o złuszczenie naskórka. W przypadku twarzy możemy sięgnąć po peelingi enzymatyczne lub drobnoziarniste. Te pierwsze sprawdzają się zwłaszcza w przypadku posiadaczek skóry wrażliwej, naczynkowej lub z trądzikiem. Jeżeli nasza cera jest normalna, możemy postawić na produkty mechaniczne. 

Peeling usuwa martwy naskórek, pozostałości sebum i zanieczyszczeń. Warto po taki produkt sięgać 1-2 razy w tygodniu. Peelingować powinniśmy nie tylko skórę twarzy, ale całe ciało. Dlatego raz w tygodniu wykonujmy również gruboziarnisty peeling całego ciała. Możemy postawić na gotowy kosmetyk lub użyć na przykład fusów z kawy. W pielęgnacji ciała świetnie sprawdzają się również specjalne szczotki.

Zobacz także: https://moneymagazine.pl/co-warto-kupic-podczas-wakacji-w-marsa-alam/

Pielęgnacja przed urlopem – nawilżanie skóry

Zanim wyjedziemy na wakacje, powinniśmy zadbać o kondycję naszej skóry, aby była ona przygotowana do niekorzystnych dla niej warunków, a więc opalania czy spędzania całego dnia w upale. Dlatego już kilka tygodni wcześniej, należy zacząć ją solidnie nawilżać. W pielęgnacji skóry twarzy postawmy więc na silnie nawilżające i regenerujące preparaty, zawierające w swoim składzie na przykład kwas hialuronowy, ceramidy czy alantoinę. W pielęgnacji ciała z kolei postawmy na bogate w składniki odżywcze mleczka i balsamy. Jeżeli dodatkowo zmagamy się na przykład cellulitem, możemy stosować preparaty antycellulitowe.

Pielęgnacja przed urlopem – depilacja

Jeżeli chcemy spędzić wakacje w Hiszpanii lub w innym ciepłym kraju, korzystając z uroków morza i opalając się na plaży, przed samym wyjazdem powinniśmy zadbać o to, aby nasza skóra była nie tylko dobrze nawilżona, ale też gładka, a więc o jej depilację. Przed wakacjami najlepiej wybrać metodę, która daje dłuższe efekty niż tradycyjna maszynka, a więc wykonać depilację plastrami, specjalnym kremem lub użyć depilatora. Można też skorzystać z oferty gabinetów kosmetycznych i zapisać się na depilację pastą cukrową lub standardowym woskiem. Taki zabieg należy jednak wykonać kilka dni przed wyjazdem, ponieważ nie można bezpośrednio po nim wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych.