Skuteczny demakijaż – czyli jak dbać o skórę twarzy

Każda kobieta chce czuć się pięknie i atrakcyjnie, toteż po zapoznaniu się ze sztuką makijażu, warto pomyśleć o skutecznym jego usunięciu po całym dniu. Wieczorny demakijaż powinien stać się zdrowym nawykiem i rytuałem.

Jak poprawnie wykonywać demakijaż?

Demakijaż powinien być wykonywany preparatami dostosowanymi do rodzaju skóry. Pierwszy krok to płyn micelarny lub mleczko, którymi za pomocą wacika zmyjemy wodoodporny tusz oraz przetrzemy twarz. Zamiast nich można zastosować także chusteczki micelarne. Następnie używamy żelu do mycia twarzy. Dopiero potem czas na oczyszczający peeling i tonik. Ważne jest aby po każdym kontakcie skóry z wodą użyć toniku, w celu przywrócenia odpowiedniego pH. Kolejny etap to zastosowanie serum, a po jej wchłonięciu nakładamy krem na noc.

Dlaczego wieczorny demakijaż jest taki ważny?

Codzienna pielęgnacja skóry jest bardzo ważna. Demakijaż pozwala na oczyszczenie z resztek makijażu, pielęgnację, nawilżenie, co prowadzi do poprawy kondycji naszej skóry. Ważne jest aby zawsze wieczorem oczyszczać twarzy, gdyż to właśnie w nocy, pomiędzy godziną 22:00 a 1:00 w nocy odbywa się od wewnątrz regeneracja naskórka.