Świeżość przez cały dzień – zobacz jakie to proste

Również latem możesz, być świeża i pachnąca od rana do wieczora, dzięki odpowiedniej pielęgnacji i lekkiemu strojowi.

Dobry antyperspirant to podstawa. Aplikuj go codziennie rano na czystą i suchą skórę pod pachami. Wybierz środek o delikatnym neutralnym zapachu, zawierający substancje ograniczające produkcję potu oraz antybakteryjne, dzięki którym nie będą namnażać się bakterie powodujące przykry zapach. Jeżeli bardzo intensywnie się pocisz, sięgnij po tak zwany bloker potu. Stosuje się go raz na tydzień na noc. Preparat ten ma bardzo silne działanie. Powoduje unieczynnienie gruczołów potowych na kilka dni.

Latem wybieraj bieliznę oraz ubrania z lekkich naturalnych tkanin. Najlepiej sprawdzą się bawełna lub len. Unikaj nieprzepuszczalnych, nieoddychających tkanin syntetycznych.
Codziennie wypijaj filiżankę naparu z szałwii lekarskiej. Ziółko to ograniczy pocenie się na całej powierzchni ciała.

Jeśli chcesz, pięknie pachnieć latem, sięgnij po delikatne orzeźwiające zapachy. Zrezygnuj z ciężkich perfum na rzecz lekkich cytrusowych lub kwiatowych wód toaletowych oraz mgiełek do ciała. Unikaj aplikowania perfum bezpośrednio na skórę w słoneczne dni, ponieważ mogą się one przyczyniać do powstawania przebarwień posłonecznych i wywołać reakcję alergiczną.