Zimowa pielęgnacja cery

W okresie zimowym nasza skóra jest narażona na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych, z którymi musi codziennie się mierzyć. Mroźny wiatr, ujemne temperatury, ciepłe powietrze z kaloryferów to tylko niektóre z nich… To wszystko sprawia, że cera wygląda na zmęczoną, pozbawioną witalności. Dodatkowo zimowa aura trochę nas rozleniwia, sprawia, że szybciej stajemy się zmęczeni, więcej śpimy i niestety zapominamy o dobrych nawykach urodowych. Często zamiast zadbać o właściwą pielęgnację, pomijamy ją, a zaoszczędzony czas przeznaczamy na sen dłuższy choćby o 5 minut ☺.

Czas spędzany w domu czy pracy to również wyzwanie dla naszej cery. To, co zimą jest dla nas niezbędne czyli np. ciepło z grzejników, ogrzewanie w samochodzie, sprawia, że nasza skóre staje się bardziej wrażliwa, przesuszona, zaczerwieniona. Potrzebuje nawilżenia i energii! Dodatkowo zimą skóra łatwiej traci elastyczność, a suche powietrze wpływa na przyspieszenie procesów jej starzenia. Jak w takim razie możemy zadbać o naszą cerę, by pomimo niedogodności ze strony otoczenia, promieniała zdrowym wyglądem i blaskiem?

Oto cztery podstawowe zasady:

  • wietrzmy pomieszczenia
  • stosujmy nawilżacze powietrza
  • pijmy dużo wody, by odżywić skórę od wewnątrz
  • zadbajmy o to, by w zimowej kosmetyczce znalazły się produkty, które będą bombą witaminową dla skóry – odpowiedni krem to podstawa!

Obok dbania o właściwy poziom nawilżenia, jednym z obecnych trendów jest biorewitalizacja skóry, czyli pobudzenie jej naturalnych procesów regeneracyjnych. Zimą pojęcie to ma ogromne znaczenie, ponieważ nasza skóra potrzebuje wtedy prawdziwego zastrzyku energii. Możemy go uzyskać, dostarczając cerze odpowiednich składników zawartych w kosmetykach. Pozytywne pobudzenie i doładowanie za pomocą najwyższej jakości naturalnych formuł sprawi, że nasza skóra odwdzięczy się pięknym blaskiem. Liinia naturalnych kosmetyków USE THE FORCE! Alkemie to uderzeniowe, wielokierunkowe doenergetyzowanie i biorewitalizacja skóry. Jest dla naszej cery jak fitness na świeżym powietrzu.

W skład linii wchodzi krem – SKIN POWERBANK – dodający skórze energii i blasku. Zawiera zestawienie najwyższej jakości naturalnych składników energetyzujących, nawadniających i dotleniających, dzięki czemu zapewnia wszechstronną pielęgnację i rewitalizację w tym ciężkim dla cery czasie, niezależnie od jej wieku. Innowacyjna formuła kremu oparta jest na biomimetycznej, lamelarnej, zbliżonej do budowy naskórka strukturze i „inteligentnych” promotorach przenikania. Pozwala to na maksymalizację skuteczności, przy zachowaniu fizjologicznej równowagi i komfortu skóry.

Drugim niezbędnym zimą kosmetykiem z serii USE THE FORCE! jest skoncentrowany booster SOURCE OF ENERGY – intensywnie nawilżający i energetyzujący cerę odwodnioną, z pierwszymi oznakami starzenia. Jego zadaniem jest uderzeniowa biorewitalizacja i wielokierunkowe wsparcie cery potrzebującej pozytywnego pobudzenia i doładowania – to idealny produkt na zimowe, wymagające dla naszej skóry dni. Przyjazna formuła łatwo wchłaniającej się hydro-emulsji, zapewnia wysoką biodostępność substancji aktywnych i działa jak swoisty „magnes wilgoci”.

SKIN POWERBANK i SOURCE OF ENERGY dodadzą Twojej skórze blasku! Linia USE THE FORCE! sprawi, że cera nabierze zdrowego kolorytu i witalności. I warto pamiętać – z dobrze dobraną pielęgnacją żadna zima nie będzie nam straszna!