Jak dbać o skórę latem?

Wysokie temperatury, słońce, silny wiatr, słona woda… W okresie wakacyjnym nasza skóra jest narażona na wiele niebezpiecznych czynników. Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja dopasowana do warunków atmosferycznych i typu cery. Jak dbać o skórę latem? Podpowiadamy!

Latem nasza skóra zachowuje się inaczej niż w okresie zimowym. Gruczoły potowe produkują więcej tłustej warstwy, dlatego ważne jest oczyszczanie. Zacznij od demakijażu wykorzystaj do tego tonik, płyn micelarny lub mleczko. Wacikiem delikatnie przecieraj skórę, nigdy nie trzyj, bo mogą pojawić się podrażnienia.

Peeling – dogłębne oczyszczenie

On pomoże dogłębnie oczyścić twarz, zmniejszy pory i zaskórniki. Natomiast kosmetyki stosowane na ciało przygotują skórę do opalania, dzięki temu kolor będzie równomierny oraz dłużej się utrzyma. Nie wykonuj jednak złuszczania przy użyciu kwasów, na przykład salicylowego. Dlaczego? Słońce może spowodować, że pojawią się nieestetyczne przebarwienia.

W okresie letnim nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj. Nakładaj na ciało oraz na twarz balsamy, kremy oraz serum. Na poparzenia słoneczne pomocny okaże się aloes, a także chłodzące mgiełki.

Przed wyjściem z domu stosuj kosmetyki zawierające filtr UV. Zapobiegniesz w ten sposób starzeniu się skóry, jak i poparzeniom. W upalne i słoneczne dni zabierz ten preparat ze sobą, nakładaj kilka razy w ciągu dnia.