Jak zacząć uprawiać sport?

Jeśli nie mamy doświadczenia w żadnej dyscyplinie sportowej, ale mimo to chcemy rozpocząć aktywność fizyczną, często zadajemy sobie pytanie, jakie ćwiczenia powinniśmy wybrać. Przede wszystkim można powiedzieć, że wszystko zależy od naszej kondycji i wieku. Jeżeli dawno nie uprawialiśmy żadnego sportu, na początku nie warto porywać się na bardzo intensywne ćwiczenia fizyczne.

Należy zacząć powoli – pół godzinny spacer, trucht lub spacer połączony z truchtem. Po takiej aktywności nie zniechęcimy się na samym początku. Oczywiście należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu – dziesięciominutowa rozgrzewka przed treningiem zapobiegnie kontuzjom i zakwasom. Nie można pominąć właściwego stroju, przede wszystkim najważniejsze są odpowiednie buty do biegania, które ochronią nasze stawy i kolana oraz zapobiegną ewentualnym skręceniom. Warto udać się więc do profesjonalnego sklepu sportowego i poprosić o pomoc w wyborze butów do biegania sprzedawcy.

Po treningu dobrze jest się przez 10 minut porozciągać i spożyć lekki posiłek. Już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia uprawiania sportu nasz organizm będzie zdrowszy i w lepszej kondycji.