Kwas hialuronowy – czy warto stosować?

Kwas hialuronowy to związek, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się, co powoduje powstawanie zmarszczek i wiotczenie skóry. Aby poprawić kondycję i wygląd często uzupełnia się jego niedobory.

Kwas hialuronowy i jego zalety

Zabiegi plastyczne kojarzą się z poprawianiem urody sztucznymi metodami. Jednak skoro kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze i innych tkankach, to można powiedzieć, że jego wstrzykiwanie to po prostu uzupełnienie niedoborów. Związek łatwo rozkłada się w organizmie, dlatego aby utrzymać efekt trzeba będzie powtarzać zabiegi z jego udziałem. Oprócz poprawienia wyglądu, kwas hialuronowy stosuje się aby przyspieszyć gojenie ran oraz na oparzenia skóry.

Kwas hialuronowy utrzymuje nawilżenie skóry, ujędrnia i wypełnia zmarszczki. Wygładzona skóra jest napięta i wygląda młodziej, opóźnia proces starzenia. Istnieje kilka przeciwwskazań, które mogą uniemożliwić korzystanie z dobra natury, takie jak: ciąża, infekcja oraz choroby autoimmunologiczne.

Jakie kosmetyki?

Oprócz zabiegów plastycznych i kosmetycznych, które wykonuje się w profesjonalnych salonach urody oraz u chirurgów plastycznych, ten związek można znaleźć w kremach oraz maseczkach. Codzienne stosowanie takich preparatów wspomagających pielęgnację nawilżająca i działa przeciwstarzeniowo.