Wakacyjna apteczka

Urlop to czas, kiedy chcemy się zrelaksować i odpocząć od codziennych stresów. Ale to nie oznacza, że powinniśmy zaniedbać nasze bezpieczeństwo. W naszym bagażu powinna znaleźć się podręczna apteczka.

Co powinno się znaleźć w naszej podręcznej apteczce?

Z pewnością nie możemy zapomnieć o środkach opatrunkowych. Każdemu z nas może przydarzyć się skaleczenie czy obtarcie. Dlatego kupmy zapas plastrów różnej wielkości bandaż oraz środki odkażające, takie jak woda utleniona.

Środki przeciwbólowe i przeciw gorączkowe

Równie ważny element podręcznej apteczki to środki przeciwbólowe i przeciw gorączkowe. Pomogą nam, gdy dopadnie nas ból głowy czy przeziębienie. Jeśli w podróż jadą z nami dzieci, to musimy pamiętać o lekach przeznaczonych specjalnie dla nich.

Niestrawność czy zatrucie pokarmowe… Te dolegliwości często mogą nas dopaść w podróży… Dlatego nie zapominajmy o kroplach żołądkowych i węglu aktywnym. Te powszechnie znane specyfiki mogą uratować nasz urlop od wielkiej katastrofy.

Jeżeli bierzemy jakieś leki przewlekle to zadbajmy o odpowiedni zapas. W innym przypadku będziemy mogli mieć spory problem z wykupieniem recepty.