Wiosenne porządki w szafie

Wiosną warto zadbać i wymienić swoją garderobę z jesienno-zimowej na wiosenno-letnią. Pochować grube swetry, kurtki oraz buty zimowe i zastąpić je lżejszymi, cieńszymi ubraniami. Mało która szafa potrafi pomieścić wszystkie nasze ubrania na cały rok. Teraz jest odpowiedni moment aby to zrobić.

Najpierw wyjmujemy wszystkie ubrania z szafy. Czyścimy środek szaf, aby półki były czyste i pachnące. Przeglądamy oraz segregujemy odzież. Odkładamy tą, którą założymy ponownie jesienią i zimą. Można ją z powodzeniem umieścić w workach próżniowych, z których po odessaniu powietrza – zostanie niewielka objętość, a my zaoszczędzimy sporo miejsca. To jest ten moment, kiedy segregujemy i ustalmy w czym czujemy się dobrze, w czym będziemy chodzić, a które ubrania należy oddać lub wyrzucić, a może przerobić.

Po segregacji, przychodzi moment, kiedy układamy z powrotem rzeczy na półkach oraz wieszakach. Warto także pamiętać o butach. Chowamy kozaki i tapery a wyciągamy lżejsze obuwie. Na koniec, nie zapominamy o umieszczeniu w szafie saszetek zapachowych. Nadadzą świeżości i będą pięknie pachnieć.